GEN4-ULCD-24PT-PI
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
GEN4-ULCD-24PT-PI
Description : DISPLAY LCD TFT 2.4" 240X320
Stock : In Stock
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Category : OptoelectronicsLCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 36.70mm W x 49.00mm H
Series : gen4
Diagonal Screen Size : 2.4" (60.96mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Resistive
Mfr : 4D Systems Pty Ltd
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : I²C, Parallel
Dot Pitch : 0.15mm W x 0.15mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 240 x 320
Base Product Number : GEN4-ULCD
Contact Now
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color I²C, Parallel 2.4" (60.96mm) 240 x 320