APT25GF120JCU2
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
APT25GF120JCU2
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 45 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis, Stud Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.7V @ 15V, 25A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : SOT-227
Mfr : Microsemi Corporation
Operating Temperature : -
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 227 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 1.65 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MOD 1200V 45A 227W SOT227
Contact Now
IGBT Module NPT Single 1200 V 45 A 227 W Chassis, Stud Mount SOT-227