L401E3AP
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
L401E3AP
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Tape & Box (TB)
Voltage - Off State : 400 V
Series : -
Mfr : Littelfuse Inc.
Supplier Device Package : TO-92
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 1 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.3 V
Operating Temperature : -65°C ~ 125°C (TJ)
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 3 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 16.7A, 20A
Package / Case : TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 5 mA
Triac Type : Logic - Sensitive Gate
Description : TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92
Stock : In Stock
Contact Now
TRIAC Logic - Sensitive Gate 400 V 1 A Through Hole TO-92