B72207S0170K101
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
B72207S0170K101
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 17 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 250 A
Surge Energy Rating : 1.1 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 53 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 27 VDC
Voltage Rating DC : 22 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1900 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 17volts 250A